دولت بوسنی اجازه ازدواج دخترانش با سعودی ها را نمیدهد

دولت بوسنی طی اقدامی معترضانه نسبت به سیاست های فاجعه بار عربستان سعودی ازدواج دختران ملت خود را با عربهای سعودی تبار غیر قانونی دانسته و اجازه چنین ازدواجی را نمیدهد.

دولت بوسنی همچنین برای وود عربهای سعودی به خاک این کشور هم شرایطی را لحاظ کرده است. پایگاه خبری العالم نوشت: داشتن دعوتنامه تجاری یا  شخصی، داشتن گذرنامه دیپلماتیک یا ویژه و یا داشتن ویزای شنگن از جمله شرایطی است که به نوشته روزنامه المرصد، بر اساس آن، اتباع سعودی نمی توانند بیش از 14 روز در بوسنی بمانند و نیز حق ازدواج با بوسنیایی ها و یا بیگانگان مقیم این کشور را ندارند.
به نوشته روزنامه الوطن، منع سعودی ها از تصویربرداری از تاسیسات نظامی یا فرودگاه های بوسنی و اعلام هرگونه تغییر محل سکونت یا اقامت به مراکز ذی ربط نیز از دیگر شرایط ورود اتباع سعودی به بوسنی است.
این درحالیست که کشورهایی مثل،بحرین، یمن و ایران که بیشترین ضررها را از اقدامات نژاد پرستانه آل سعود متحمل شدند عملا اقدامی مبنی بر اعتراض این کشور انجام نداده اند.

گفتنی است عربستان سعودی در دو سال گذشته طی چندین اقدام بی شرمانه علنا به دولت ایران توهین کرده که این موضوعات تماما با سکوت مقامات ایرانی مو.اجه شد از جمله این اقدامات میتوان به

تجاوز به دو نوجوان ایرانی

کشته شدن چندی از هموطنانمان درحادثه سقوط جرثقیل ها

فاجعه خون بار منا

و بی حرمتی شاهزاده ایرانی که اخیرا به مقامات دولتی ایران صورت گرفت، اشاره کرد.

گفته میشود سعودی بودن اغلب تروریست هایی که در خاورمیانه و اروپا به عملیات انتحاری دست می زنند، مقامات کشورهای مختلف را نگران کرده و آنان را به اتخاذ تدابیری برای پیش گیری از هرگونه خطر احتمالی از سوی اتباع عربستان واداشته است.

 

نظرات (0)
0