اولین جشنواره فرهنگی آموزشی زوج های دانشجو آغاز شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ( مأوا)، جشنواره فرهنگی آموزشی زوج های دانشجو همزمان با ماه ربیع الاول و با هدف کمک به استحکام و پایداری بیشتر زوج‌های دانشجو آغاز شد.


در این جشنواره دانشجویان می توانند با گذراندن دوره آموزشی پیشبینی شده و کسب نمرات، ضمن کسب مدرک معتبر از مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان از جوایز نفیس  این دوره بهره مند شوند.

شرایط شرکت در دوره و مدل آموزشی

همه زوج هایی که تاریخ ازدواج (عقد) آنها بعد از 1390/1/1 می باشد می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

دانشجو بودن یکی از زوجین از شرایط حضور برای شرکت در جشنواره است. هر یک از زوجین می توانند با ورود به پایگاه مرکز آموزش دانشگاهیان به نشانی www.un.nahad.ir ضمن ثبت نام با وارد کردن نام کاربری در این دوره شرکت کنند.

در این بسته آموزشی ازدواج دانشجویی که در 15جلسه 20 دقیقه ای به دانشجویان ارائه شده است، حجه الاسلام محسن عباسی ولده از مولفین چندین کتاب در رابطه با مقوله ازدواج و خانواده٬ دکتر محمود برجعلی از اساتید برسته روانشناسی و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی٬ حمید حبشی دارنده دکترای حرفه ای  و 15 سال سابقه تدریس وروان درمانی بالینی در زمینه مهارت های زندگی و دکتر ابراهیم رزاقی چهره نام آشنا در حوزه اقتصاد٬ از اساتید بنام آن  هستند.

گذراندن حداقل یکی از دروس و کسب نمره بالاتر از 14 از شروط حضور در این جشنواره است.

جوایـــز
همچنین در این جشنواره جوایز نفیسی به نفرات برتر اعطا خواهد شد؛ سهمیه عمره دانشجویی برای 114زوج، 20 دستگاه تبلت؛ کارت هدیه نقدی برای 200 تن و بسته فرهنگی نفیس برای 50 تن از مهمترین جوایز این دوره است.

دیگر بخش ها
اما در کنار برگزاری بخش اصلی این جشنواره، سه بخش جانبی دیگر نیز برگزار می شود:
1-
ارائه پژوهش، مقاله و یادداشت در موضوعات مرتبط با ازدواج
2-
شرکت در مباحثه های دانشجویی در بخش تالارهای گفتگو
3-
راه اندازی وبلاگ شخصی در سامانه آموزش مجازی

پیش از این مرتضی فاضلی، مدیر آموزش های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگي  مقام معظم رهبری در دانشگاه ها درباره انتشار این بسته گفته بود: در این دوره‌ی آموزشی عواملی که باعث موفقیت بیشتر دانشجویان دختر و پسر در امر مقدس ازدواج می شود مورد توجه بوده و تلاش شده است محتواهای مناسب برای ارتقای آگاهی و شناخت زوجین از شیوه های ارتباط موثر میان همسران و مهارتهای سازگاري در زندگی بانشاط و موفق ارايه گردد.

دانشجویان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاهیان به آدرس http://un.nahad.ir ضمن ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات و دریافت نام کاربری و رمز عبور نسبت به مطالعه و گذراندن سرفصل‌های آموزشی مربوط به این طرح اقدام کنند.

منبع: سایت نهاد مقام معظم رهبری

انتهای پیام/

نظرات (0)
0