بی تدبیری های اقتصادی دولت تدبیر و امید کماکان ادامه دارد

مدیران بانک مرکزی بودجه لازم و کافی برای خالی کردن پارکینگ خودروساز های داخلی دارند، ولی برای وام ازدواج، هیچ وامی در بودجه سالانه بانک ها تعریف نشده است.

به گزارش کرد تودی بانک مرکزی درحالی به بهانه نداشتن پول کافی برای پرداخت وام ۱۰ میلیونی ازدواج سنگ اندازی می کند که حدود ۷۴۰۰ میلیارد تومان بابت فروش محصولات خودروسازان و لوازم خانگی پرداخت وام داشته است.


 مخالفت بانک مرکزی و دیگر بانک ها با مصوبه اخیر مجلس مبنی بر افزایش وام ازدواج جوانان به 10 میلیون تومان درحالی به بهانه نداشتن پول ادامه دارد که بررسی جزئی در دخل و خرج نظام بانکی نشان میدهد بانک مرکزی منابع کافی در اختیار دارد.

کم توجهی دولت به خانواده و مبانی تحکیم آن و بانک ها به جوانان و مسائل مربوط به آنان در حقیقت تبدیل به شوخی شده که مسئولان آن را از سر خود وا می کنند.
 تا آنجا که برخی روزنامه های وابسته به جبهه اعتدال پا را فراتر از صراحت گذاشته و با وقاحت تمام ازدواج کردن یا نکردن جوانان را یک مسئله کاملا شخصی میدانند که دولت نباید در آن مداخله کند.
 بانک مرکزی چند ماه قبل و درست زمانی که مردم ندای "خرید خودروی صفر ممنوع" را سر داده بودند به کمک دولت و خودروسازان آمد و مانع از تشدید این رویه و باعث اصلی شکستن تنها مقاومت مردمی در برابر زیاده خواهی های سرمایه داران بی وجدان خودرو سازی شد.

در این طرح بانک به هر متقاضی 25 میلیون تومان پرداخت کرد و در طرح کارت خرید اعتباری کالا هم به هر بازنشسته حداکثر 6 میلیون تومان وام داده شد.

 بنابراین با این همه وام های بیهوده و به نفع صاحبان زر و سیم و دولتی ها می توان به نفع جوانان هم گامی برداشت و در نهایت وام های برای حل پاره ای از مشکلات آنها اختصاص داد.

 اما این مخالفت و سنگ اندازی برای قانونی که هنوز ابلاغ و اجرایی نشده است در حقیقت دشمنی آشکار در حق جوانان و به نفع منافع مالی دولتی ها است که تمام حق و حقوق منفعت ملی که همان جوانان دایه داران آن هستند، است.

منبع: خبرگزاری کرد تودی
انتهای پیام/

 

نظرات (0)
0